ΑΕΛ-Ξάνθη 1-1

Στο AEL FC Arena, σε ένα ματς με αρκετή ένταση και νέυρα ΑΕΛ και Ξάνθη δεν... ξεκαθάρισαν του λογαριασμούς τους και θα τα πουν στο πρωτάθλημα μετά το τελικό 1-1 που σφράγισε τις προσπάθειές τους.

ΑΕΛ: Ενημέρωση για το φιλικό με την ΞάνθηΣχετικα5 άρθρα
2 ομάδες

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με το Λεοζίνιο στο 11ο λεπτό ενώ στο 22' πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Κουτσιανικούλη το οποίο ωστόσο ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Η απάντηση της Ξάνθης ήρθε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα με το Λισγάρα που ισοφάρισε με κεφαλιά σε 1-1.

Η ΑΕΛ προσπάθησε να ανακτήσει εκ νέου το προβάδισμα, σημάδεψε δύο φορές τα δοκάρια με τους Λαμπρόπουλο και Ντέλετιτς, με το 1-1 να διατηρείται μέχρι το τελευταίο σφύριγμα και τις δύο ομάδες να στρέφουν το βλέμμα τους στις επίσημες υποχρεώσεις του πρωταθλήματος.

Οι ενδεκάδες:

ΑΕΛ (Αντρέ Πάους): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Φάρκας, Ζίζιτς, Γουάλας (78′ Κοντόρ), Ανδρεόπουλος (78′ Αναστασόπουλος), Λαμπρόπουλος (80′ Γιαννιτσάνης), Κουτσιανικούλης (76′ Κρίζμαν), Περόνε (60′ Ναζλίδης), Λεοζίνιο (60′ Φατιόν), Ντέλετιτς (78′ Ντοντό).

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Καμαρά (60′ Μεχία), Μέντες (90′ Μελιόπουλος), Κασάδο, Λασγάρας, Γιέντρισεκ, Ρότσε (73′ Φασίης), Φλίσκας (54′ Ορφανίδης), Λουσέρο (76′ Κώστας), Ντε Λούκας, Μπαξεβανίδη.